Jakiej herbaty warto spróbować?

Bez kategorii
Yerba mate

Yerba mate to dobra i smaczna herbata. Sklep z kawą oferuje doskonałe rodzaje herbat: zieloną, białą, czarną. Dostępna jest także czerwona herbata pu-erh, która odchudza i daje poczucie lekkości. Herbata to doskonały napój, smaczny i wyjątkowy. Każdy klient może cieszyć się taką herbatą, pić ją o każdej porze dnia i nocy.Dla kogo herbata?
 
Herbata jest napojem dla każdego, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Serwowana jest na zimno lub gorąco. Według uznania, można pić ją z rozmaitymi dodatkami np. z cukrem, miodem czy mlekiem. Znana jest od wieków. Smak takiej herbaty zależy od warunków, od tego, jak była obrabiana. Najlepsze są herbaty z roślin 6-7-letnie. W Chinach i Japonii herbata jest zbierana od 3 do 5 razy w roku, a w Indiach zbiera się ją aż 15 razy w roku. Popularne są także herbaty żółta i ulung, inaczej zwana niebieską. Mogą być aromatyzowane i prasowane.


Jaka jest czarna herbata?


Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje czarnej herbaty: Pekoe, Orange Pekoe, Flowery Orange Pekoe, Broken Pekoe, Souchong. Pył herbaciany to najgorszy rodzaj herbaty używany do produkowania herbaty ekspresowej. Polacy często kupują assam, yunnan, darjeeling, ceylon. Ludzie piją nie tylko czarną herbatę, lubią też zieloną, która tworzona jest z liści bez fermentacji. Jest ona tańsza od czarnych herbat. Biała herbata powstaje z małych pączków herbaty. Jest to bardzo droga herbata, za 100 gramów trzeba zapłacić 100 złotych. Żółta herbata jest dłużej suszona od białej, ma kolor zielonkawo-żółty. Kiedyś podawano ją na dworze cesarskim. Znawcy twierdzą, że jest to najszlachetniejsza herbata z dostępnych na polskim rynku. Warto sięgać po nią od czasu do czasu, ze względu na jej korzystne właściwości,  jest to natomiast zbyt drogi napar, aby pić go na co dzień.  Herbata yerba mate ożywia i z powodzeniem zastępuje kawę. Każdego ranka warto sięgnąć po filiżankę tego naparu, aby pobudzić się i dodać sobie energii potrzebnej na cały dzień. Kupując Yerba Mate, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość, gdyż to ona stanowi podstawę dobrego naparu. Najlepsza jest ta kupowana w formie liści, gdyż stanowi ona pełnowartościowy produkt – za 50 gramów takiej herbaty płaci się ok. 8-10 złotych. Cena ta jest jak najbardziej adekwatna do produktu, gdyż Yerba Mate jest bardzo wydajna. Niektórych zraża nieco gorzki smak takiego naparu, jednak regularne picie herbaty pozwala przyzwyczaić się do jej specyficznego aromatu, a odczuwalne efekty zachęcają do dalszego korzystania z jej wspaniałych właściwości. Yerba Mate bez wątpienia stanowi doskonałą propozycje napoju na zdrowe rozpoczęcie dnia.


Dodaj komentarz