Ile razy dziennie pić herbatę z melisy?

Herbata z melisy
Ile razy dziennie pić herbatę z melisy

Obecne czasy wpędzają ludzi w nadmierny stres, z którym nie zawsze można sobie poradzić. Dlatego coraz częściej takie osoby sięgają po leki uspokajające, które pomogą w poradzeniu sobie w pracy czy w życiu codziennym, w którym znajduje się stres. Nie tylko praca go wywołuje, choć zdecydowana większość osób pokazuje właśnie w pracy źródło problemów. Często jednak jest tak, że w domu jest przemoc nie tylko fizyczna, ale często psychiczna, z którą trudno sobie poradzić. Rozwód nie zawsze rozwiązuje problem, gdyż wiele par najbardziej wiąże kredyt hipoteczny. Jest to spora prawda, dlatego ludzie nawet w trudnych do zniesienia sytuacjach, nie rozwiązują małżeństw. W wielu przypadkach, w bardzo zaawansowanych problemach i ogromnych skutkach stresu, pomoc specjalisty i właściwie dobrane leki są bardzo istotne, jednak nie zawsze powinniśmy ich używać. W codziennym stresie bardzo pomoże herbata z melisy.

Herbata z melisy

W zależności od potrzeb i natężenia stresu, można ją używać raz lub kilka razy dziennie. Ponieważ jest to zioło, które nie ma skutków ubocznych, można je pić za każdym razem, gdy czujemy taką potrzebę. Nie ma potrzeby konsultowania tej opinii z lekarzem, chyba, że ktoś jest bardzo chory, ma sporo leków i dodatkowe zioła mogą być w tym przypadku szkodliwe.

Na co pomaga herbata z melisy?

  • Na stres – to najbardziej znana zaleta tej rośliny. W stresowych sytuacjach bardzo pomaga się uspokoić. Nawet leki uspokajające, często oparte są właśnie o ekstrakty z melisy.
  • Działa rozkurczowo – jest dzięki temu doskonałym środkiem na bóle menstruacyjne, które potrafią być niezwykle uciążliwe. Zamiast łykać leki przeciwbólowe, o wiele lepiej jest pić herbatę z melisy, żeby sobie pomóc i zmniejszyć ból.
  • Pomaga w problemach jelitowych – kiepskie trawienie potrafi dać się we znaki, między innymi bólami jelit. Dlatego picie owej herbaty nie tylko poprawia samopoczucie, ale eliminuje wzdęcia, czy skurcze jelit.
  • Pomaga w leczeniu nadczynności tarczycy – to nie znaczy, że leczy owe dolegliwości, jednak bardzo pomaga w kuracji.
  • Wzmacnia organizm – to ogromna zaleta, często niedoceniana rzez ludzi. Tymczasem solidnie wzmocniony organizm bardzo łatwo zwalcza rozmaite choroby. Dlatego warto pomyśleć o tym, by przy pomocy owej herbaty, poprawić nie tylko samopoczucie, ale też wzmocnić organizm i wyeliminować lub przynajmniej bardzo zmniejszyć możliwość zachorowania.
  • Działa przeciwwirusowo. To znaczy, że żadna opryszczka czy inna dolegliwość wirusowa, tak szybko nas nie dopadnie, jeśli mamy w stałym asortymencie melisę. Pomożemy sobie nie tylko pijąc herbatę, lecz także przemywając melisą zmienione chorobowo miejsca.
  • Płukanie ust naparem z melisy działa odkażająco na jamę ustną. To bardzo ważny element w pielęgnacji jamy ustnej i zębów.
  • Osoby chore na miażdżycę czy nadciśnienie, powinny się zainteresować melisą, ponieważ obniża ona cholesterol.
  • Opóźnia procesy starzenia – czyli pijąc herbatę z melisy regularnie, dłużej zachowujemy młodość.

Jak często pić melisę?

Wszystko zależy od stanu zdrowia i potrzeb. Mimo to, według lekarzy, każda pora jest dobra, żeby się jej napić. Jeśli nie mamy zbyt dużo leków, i nie ma niebezpieczeństwa, że dodatkowe zioło będzie niekorzystnym działaniem, można bez problemu pić o każdej porze dnia i ile się chce. Warto jednak się zastanowić, czy przyjmowanie już leków nie będzie przeciwwskazaniem, dlatego w takich przypadkach warto zapytać lekarza o to, czy rzeczywiście można ją pić bez ograniczeń, lub z konkretnymi ograniczeniami. Tylko bez żadnych przewlekłych chorób, można ją pić bez żadnych przeciwwskazań. W pozostałości odpowiednie zalecenia lekarza, powinny być brane w całości pod uwagę, włącznie z ograniczeniami, które są wyznaczane wyłącznie dla dobra pacjenta.


Dodaj komentarz